U susret zagrebačkom koncertu Zabranjenog pušenja koji će ove subote održati u Tvornici kulture, a povodom 30 godina karijere, grupa je predstavila spot za pesmu “Lutka sa naslovne strane”
Spot je sniman na velikom slavljeničkom koncertu koji je održan 28. decembra u sarajevskoj Skenderiji, a ulogu vokala u ovoj čuvenoj pesmi Zabranjenog pušenja preuzeo je Mile Kekin iz Hladnog piva, a režiju potpisuje Žare Batinović.
Grupa Zabranjeno pušenje će ovu 2014. godinu obeležiti nizom koncerata kojima će se proslaviti 30 godina od objavljivanja debi albuma “Das ist Walter”. Nakon Zagreba bend će nastupiti u Osijeku, Zadru, Kranju, Orašju, Pleternici, Poreču, Bjelovaru, Trbovlju, Splitu i Čakovcu, a ubrzo se očekuje potvrda još nastupa.
Koncert u zagrebačkoj Tvornici kulture održaće se u subotu, 22. marta, do kada se u klubu u Šubićevoj može pogledati izložba o Zabranjenom pušenju “Novi primitivizam za poćetnike”.
Novi spot IVEZA and ELEMENTS za pesmu "Take me to the future"
Posle odličnog prijema prvog singla "The world is gonna stop", stiže jedan totalno drugačiji prilaz muzici i videu kragujevačkog benda IVEZA and ELEMENTS za pesmu "Take me to the future".
Spot je režirao DAVID J LENSING dobitnik prve nagrade ovogodišnjeg Berlinskog festivala kratkometražnog filma.
The Stoogesi snimaju novi album bez Iggyja Popa. Postava koja uključuje: Jamesa Williamsona , Mikea Watta, Stevea Mackayja i Tobyja Dammita, daće priliku i nekolicini gostujućih pevača poput Marka Lanegana i Jelloa Biafra
Album "Re-Licked" sastoji se od ranije neobjavljenih pesama, nastalih u vreme Iggyja i Stoogesa, odnosno albuma "Raw Power" iz 1973. godine. Pop je u septembru prošle godine izjavio da neće raditi s The Stoogesima u 2014. godini, ali Williamson je za Rolling Stones rekao: - Iggy mi je dao svoj blagoslov i zaželeo uspeh s albumom. Ali, teško je to "progutati" kad neko radi sve tvoje pesme s tvojim bendom, a ti nisi u tome.
Pop je rekao: - Nemam problem ni sa čim. Ova izjava s "progutati" meni zvuči kao pasivna agresija. Ti su ljudi moji prijatelji i mi smo godinama radili zajedno. Oni su vredni muzičari i oni trebaju da sviraju.
Potparol Popa uz to tvrdi da pevaču niko nije dao šansu da se pojavi na "Re- Lickedu" i da je tek u decembru 2013. godine saznao za album.
Muzičar Peter Gabriel u novom broju časopisa Uncut čitaocima odgovara na pitanje hoće li se ikada ponovno pridružiti grupi Genesis. Osim toga, priča o dobrim i lošim stranama streama muzike i zašto je vreme za novi album
Kako kaže, zasad nije verovatno da će on i Genesis ponovno ukrstiti puteve.
- To bi bilo slično kao da se vrati u školu – mesto koje je zabavno posetiti, ali ne nužno dobro mesto za život. Neću reći da se to neće dogoditi, ali nisam siguran da hoće s obzirom na to da svi mi krećemo prema senilnosti, no još ćemo videti.
Zasad se fokusira na solo karijeru. U nedavnom intervjuu za Rolling Stone rekao je kako još neko vreme planira da održava kratke turneje, a kratke su zbog toga što želi provoditi vreme s porodicom.
Ukoliko se ponovno okupljanje Genesisa dogodi, to verovatno neće biti ove godine, s obzirom na to da se Gabrielu, kako je rekao, to ne nalazi na vrhu prioriteta, a i ostali članovi grupe trenutno su u drugim projektima.
Metallica je 16. marta u Bogoti odradila prvi ovogodišnji nastup i fanove počastila novom pesmom, prvom u gotovo pet godina
"The Lords of Summer" njihov je prvi novi rad nakon albuma "Death Magnetic" iz 2008. godine.
Nova pesma debitovala je na prvom izdanju serije koncerata "Metallica by Request" gde set-listu biraju fanovi, a Metallica je, kao što je i najavila, ubacila novu pesmu s albuma koji tek pišu.
GLAS KOPILETA IZ PODRUMA BEZNAĐA
Ceo život može da stane u prostor između tih pesama, dva spota i jaz od 34 godine. Šarlo Akrobata i ''Niko kao ja'' i Nikola Čuturilo i ''Neko kao ja'' oslikavaju sudbinu jedne biološke i rokenrol generacije
Napisao: Petar Popović/Politika
Dok pamtimo onemagične veselnike kako se u beskonačnom prostoru belila opsesivno igraju sa celom zemljinom kuglom i raširenih ruku iskaču iz gomile uz zen šifrarnik ''Niko kao ja, nikad niko, kao ja i niko, i nikad, i niko, kao ja'', danas gledamo veterana beogradskog novog talasa sa trakom na očima, vezanih ruku i nogu u skučenom prostoru nekog prljavog podruma sa porukom ''help me'' kako pretučenim glasom ispoveda beznađe. Bezgranično ubeđenje sanjara stiglo je do tačke gde nastaju gorke pesme. Iza stiha ''bolje da ćutim, ja za ovo nisam stvoren'' stoji izveštaj sa linije naših života. A izveštaj oduvek piše onaj ko preživi ili neko ko sme. Ukratko: Evo najzad ozbiljne pesme!
Slika svakog novog udesa obuhvata i trunje prethodnih nesreća.Neslućena tragika rokenrola, posebno novog talasa, je u istini da su se neki njegovi elementi pokazali trošniji i neizdržljiviji nego se nekad činilo. Preslab materijal da pregrmi sve decenije krize kao što je naša: unutrašnja, organska i gradivna. Uz sve, u opisu krize je gajenje težnja da se autori podvrgnu vladajućem ili nastupajućem moralu. Vračevi, proroci, sveci i vođe, baš svi su tražili od pesmotvorca da svoju gitaru ugodi njihovoj veronauci i prilagodi propagandi njihovih teza. Neki su pristali, neki nisu.
U subotu veče, prvi put u Kruševcu, u kultnom klubu Zamajac, nastupa beogradski sastav Bolesna štenad
Ovaj bend (Lama, Kiza, Flopi i Džeb) nastao je 2010. godine, a već ima priličan broj održanih koncerata po Srbiji i regionu.
Do sada su objavili jedan album (Loše Loшe, 2012.), a krajem proleća se očekuje i izlazak drugog studijskog albuma.
Nezavisna alternativna izdavačka kuća Black Planet Records izbacila je drugi deo godišnje kompilacije „Balkan Under The Radar“. Drugi deo ove kompilacije nosi naziv „The Black Wave“ i već u nazivu sugeriše da je priča podignuta na još ozbiljniji nivo u odnosu na prošlogodišnji „The Invisible scene“
Za razliku od prošlogodišnje kompilacije, vol. 2 dolazi na čak 3 CD-a. Prvi deo je posvećen sviračkim alternativnim bendovima sa vokalima, na drugom delu se mogu pronaći instrumentalni sastavi, kao i vokalno i instrumentalna elektronika, dok je treći disk eksperimentalna sviračka muzika i elektronika.
Na njoj su se, od kruševačkih rokenrol snaga, našli – legendarni The Scarps sa novom verzijom svog standarda „Da nisam voleo“ (po pesmi Šandora Petefija) od pre dvadesetak godina, Ponoćni Vodeničar (Katabazija) u space obradi velikog svetskog hita „Shout“ (Tears For Fears) iz ’80-tih godina prošlog veka i nova instrumentalna senzacija Plavo u pesmi „Dok postoje šume postojaće ljudi“.
Iako je cilj ove kompilacije afirmacija kvalitetnih nepoznatih izvođača sa prostora Balkana, ovu kompilaciju su podržali renomirani izvođači poput Nikole Vranjkovića, Goribora i benda Mizar.
Kompilacija se može potpuno besplatno preuzeti sa ovog linka.
Ekstravagantni hrvatski electro –pop bend Lollobrigida, s njihovom frontmenkom Idom Prester na čelu, i ovog puta donosi, sebi svojstveno, neobičnu i originalnu pesmu i video spot
U saradnji s članicom poznatog beogradskog electro – pop sastava Svi na pod!, Bojanom Vunturišević, ove ekscentrične devojke ponovno su zablještale pred kamerama, a (tada u 9,mesecu!) trudnici Idi Prester žensku solidarnost u spotu, osim Bojane, iskazala je i Petra, druga članica Lollbrigide!
O novoj saradnji u pesmi „Uzalud“ i energiji sa seta govori Ida Prester: - Pesmu smo snimili s našom dugogodišnjom prijateljicom iz benda Svi na pod!, Bojanom Vunturišević. Sviđa nam se muzika tog benda i Bojanin vokal, ali hteli smo da je stavimo u malo žešći kontekst, da vidimo kako ćemo nas tri funkcionisati u punk varijanti. Ispalo je sjajno, mislim da je i Bojani godio izlet u divljanje i vrištanje! Pesma je pravi 'girl riot', a kroz video spot smo hteli da prenesemo energiju živog benda. Svi članovi Lollobrigide su novi (osim mene i Petre), to je sad beogradska ekipa mladih momaka iz Bigza i ovo je trenutak da ih upoznate. A s obzirom da sam spot snimala u devetom mesecu trudnoće, moje kolegice za mikrofonom - Petra i Bojana, nose 'stomake', iz solidarnosti."
Mladi momci iz Bigza, koje spominje Ida, novi članovi Lollobrigide, su Damjan Babić (gitara), Boško Mijušković (bas gitara), Marko Ajković (bubanj) i Jovan Vesić (sintisajzer).
Tekst i muziku za novu pesmu potpisuje Ida Prester, dok su se za aranžman pobrinuli svi članovi Lollobrigide. Sve je to u ovo veselo i zanimljivo video izdanje na kraju ukomponovao reditelj Ivan Stojiljković.
Koncert grupe KUD Idijoti u Uljaniku, promocija albuma Glupost je neuništiva
Svirali i pevali Branko Črnac-Tusta, Sale Veruda, Nenad Marjanović-Dr fric i Diego Bosusco-Ptica.
Ovo postava KUD Idijota snimila je sve singlove, albume i live albume osim Remek djela. Svirali su od 1985 do 2000. godine.